Bugün 96 yurttaş daha yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı yeni bilgilere göre Türkiye’de 96 yurttaş daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Bugün tespit edilen 4 bin 56 yeni vakayla birlikte Türkiye’deki toplam koronavirüs vaka sayısı 42 bin 282‘ye yükselmiş oldu. Türkiye’de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 908’e ulaşırken bin 552 yurttaş dayoğun bakımda edavi görür.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hastanede tutulan 298 yurttaşın iyileşmesiyle birlikte hastalığı atlatan yurttaş sayısı da 2 bin 142’ye yükselmiş oldu. Türkiye’deki toplam test sayısı ise 276 bin 338 olarak açıklandı.

Bakan Koca’nın sosyal medyada paylaştığı mesajda, “Hastalarımızdan 296’sı daha şifa buldu. Taburcu olan toplam hasta sayımız 2.142’ye ulaştı. Günlük 30.000 test hedefimize ulaşmak üzereyiz. Artan test sayımıza rağmen vaka artış hızı düşme eğiliminde. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Evde kalalım.” ifadeleri yer aldı.

Rastgele Haber

Hayat Yolculuğunda Covid-19 Engeli

Hayat bir yolculuktur ve bazen bu yolculukta yolumuza engeller çıkabilir. Yolumuza devam etmemizi engelleyebilir. Covid-19 salgını şuan hayat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir